ניתן להתקשר אלינו
24 שעות ביממה
 03-5783050

איתור וחילוץ נעדרים

סיטל הינה החברה החלוצה והוותיקה בישראל בתחום איתור וחילוץ נעדרים ברחבי העולם. היא החלה פעילות זו ב- 1994. במשך 25 שנים ומעלה מבצעת סיטל שירותי איתור וחילוץ עבור "כלל ביטוח ופיננסים". במשך שנות פעילותה בנושא פיתחה סיטל שיטות ודרכי פעולה ייחודיות לאיתור מטיילים, אנשי עסקים ואחרים שהקשר עמם אבד.

 

למנהלי סיטל, ליבנה ו-שי, קשרים ענפים והדוקים עם קשת רחבה ביותר של גורמים בכל יבשות העולם. בכלל כך גם במדינות "העולם השלישי" אשר רבות מהן מהוות יעדים אטרקטיביים ו"מסורתיים" למטייל הישראלי. החברה עומדת בקשר קבוע ומתמשך עם גורמי ממשל, משטרה, שירותי ביטחון, חברות אבטחה וחקירות, גופים ציבוריים שונים ועוד. כל אלה מהווים את תשתית הסיוע הבינלאומי של סיטל לשם איתור וחילוץ נעדרים. סיטל פועלת במתואם ובשיתוף פעולה הדוק גם עם משרד החוץ הישראלי (המחלקה לישראלים בחו"ל וחדר המצב) .והנציגויות הדיפלומטיות.
 

מערכת זו של גורמי קשר בארץ ובעולם מסייעת ל סיטל גם בביצוע מעקב קבוע ומתמשך אודות התרחשויות ביעדים השונים ברחבי העולם ה"מועדים לפורענות". רבים מיעדים אלה הנם ריכוזים מובהקים של מטיילים ישראלים.

 

בהסתמך על ניסיון מנהלי החברה, האמצעים והקשרים שברשותה, פיתחה סיטל את פוליסת הביטוח הראשונה והטובה מסוגה לאיתור וחילוץ נעדרים. הפוליסה זוכה להצלחה רחבה בקרב המטיילים הצעירים ומעצם קיומה חוסכת דאגה רבה, בעיקר מהורי המטיילים ומשפחותיהם.
 

הפוליסה מצויה בשימוש גם ע"י מי שאינם "תרמילאים". ניסיונה המקצועי של סיטל והתשתית הבינלאומית העומדת לרשותה מיושמים היטב גם ביעדים שאינם בהכרח "עולם שלישי" ובמדינות הידועות כ"בעייתיות".

לרשות סיטל עומד מאגר של כוח אדם מקצועי ומנוסה מאוד במכלול תחומים מקצועיים. ביניהם צוללים, מומחי ראפטינג, אלפיניסטים ומטפסי הרים, מומחי פעילות והישרדות בג'ונגלים ובשטחים מדבריים, גורמי רפואה ומומחי גיאוגרפיה. בהתעורר הצורך מופעלים ע"י החברה ומשוגרים לזירות האירועים השונים צוותי עבודה המותאמים ייעודית לאופי האירוע, האזור בו הוא מתרחש ואופי השטח, המדינה הרלוונטית, השפה ועוד. 

היכולת לריכוז מאמץ משולב בתוך לוח זמנים קצר, תשתית החברה בחו"ל, צוותי כוח האדם המקצועי, יכולת ניתוח ועיבוד נתונים – ראשוניים ואלה המוזרמים לחברה במהלך מבצעי איתור/חילוץ - הידע החקירתי, הפעילות המתמשכת מול משפחות הנעדרים והיכולת לפעול מעבר לים גם במצבים העלולים להיות קריטיים, מוכיחים עצמם בעת שסיטל נדרשת לתכנון  וביצוע מכלול מורכב של פעילויות ייחודיות וסבוכות המאפיינות אירועי איתור נעדרים וחילוצם. מאז קיומה ביצעה סיטל כ - 300 מבצעי חילוץ בכל יבשות העולם. במבצעים אלה אותרו וחולצו תרמילאים, תיירים ואנשי עסקים. בין אם היו מבוטחים – ובין אם כאלה שאינם מבוטחים. ישראלים ואזרחי מדינות אחרות.

 

פעילות ושירותי סיטל בתחום איתור וחילוץ נעדרים:

עבור לתוכן העמוד